99%: SDKÚ kryje korupciu za stovky miliónov

99 www.ipolitika.sk

99% – občiansky hlas víta, že aj vďaka nášmu sústavnému tlaku a poukazovaniu na podozrenia vyplývajúce z kauzy Gorila bola vláda nútená odvolať Annu Bubeníkovú z funkcie šéfky Fondu národného majetku.

Je však nehorázne, že ministri SDKÚ nehlasovali za odvolanie Anny Bubeníkovej z funkcie. V situácii, keď minister vnútra hovorí, že Gorila má reálny základ a zriadil na jej vyšetrovanie špecializovaný tím, je nepochopiteľné, že SDKÚ aj naďalej stojí za Bubeníkovou, jednou z hlavných podozrivých v prípade Gorila.

 

SDKÚ sa postojom k Anne Bubeníkovej vrátila do obdobia 90-tych rokov, keď vládne strany kryli také zločiny, akými bolo zavlečenie Michala Kováča ml. do cudziny alebo sa podieľali na drancovaní štátu formou divokej privatizácie.

Postup ministrov SDKÚ je ďalším dôkazom o tom, že staré a prehnité politické strany musia nahradiť politici so správnymi prioritami. 99% – občiansky hlas nemôže súhlasiť s tým, aby najsilnejšia vládna strana kryla osobu podozrivú z korupcie v rozsahu stoviek miliónov korún, keď mnohí ľudia musia žiť z nedôstojnej minimálnej mzdy 327 eur.

Pripomíname, že SDKÚ kryje Annu Bubeníkovú, ktorá sa mala podľa dokumentov Gorila podieľať na ovplyvňovaní rozhodovania Fondu národného majetku v prospech finančnej Penty a mala zabezpečiť pre túto starú politickú stranu províziu vo výške 100 miliónov korún za nadhodnotený predaj Paroplynového cyklu, na ktorom mala práve táto finančná skupina zarobiť o miliardu korún viac, než bola jeho trhová hodnota. Sama Anna Bubeníková zase mala zinkasovať provízie v hodnote 200 miliónov korún, ktoré jej mal pomôcť oprať spolumajiteľ skupiny Penta Jaroslav Haščák.

www.ipolitika.sk

Ministri za SDKÚ dnes predviedli, že ich nezaujíma, ako žijú občania tejto krajiny a ich rodiny, ale podporujú jedno percento vyvolencov, ktorých bohatstvo a moc neustále narastá, kým väčšne bežných ľudí sa žije čoraz ťažšie.

Tiež je nepochopiteľné, že minister hospodárstva Juraj Miškov už dávno neodvolal podpredsedu predstavenstva Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy Igora Grošafta, ktorý je tiež jedným z podozrivých v kauze Gorila. Na takéto rozhodnutie minister Miškov predsa nepotrebuje súhlas vlády.

Odvolaním Bubeníkovej sa kauza Gorila nekončí. Vidíme, že parlamentné strany robia všetko pre to, aby ju pozametali pod koberec a vyhovárajú sa, že informácie uvedené v predmetných dokumentoch sa ich netýkajú. V Gorile sa totiž spomínajú mená nominantov a funkcionárov pravice i ľavice, koalície i opozície.

99% – občiansky hlas bola prvou politickou stranou, ktorá už 22. decembra 2011 volala po dôslednom vyšetrení tejto kauzy a žiadala o urýchlené zbavenie mlčanlivosti príslušných pracovníkov SIS. Taktiež sme informovali veľvyslanectvá Francúzska, Nemecka, Rakúska a Talianska a zastúpenie Európskej komisie o tom, že v dokumentoch Gorila sú podozrivé firmy pochádzajúce z týchto európskych krajín, aby mohlo začať vyšetrovanie aj na medzinárodnej úrovni. 99% – občiansky hlas bude v podobných aktivitách pokračovať aj naďalej a chystá ďalšie právne kroky, aby sme tak napomohli úplnému objasneniu tohto korupčného  megaškandálu a nezriadeného politického výpalníctva.

 

Alena Dušatková, Pavol Pavlík a Ivan Weiss

99% – občiansky hlas

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to 99%: SDKÚ kryje korupciu za stovky miliónov

  1. Pripomienka . hovorí:

    Vám tiež ide len o zvyšok štátneho majetku.Aký je Váš postoj k chudobnému ľudu som skúsila pri návšteve Vašich sprivatizovaných kúpeľoch Stos.Kde sa len dalo,tam sa za všetko priplácalo.Aj za procedúry,ktoré boli zaplatené poisťovňou ste vymieňali za platené.najviac ma zarazili čudné pobyty 11 dňové,14 dňové bezplatné na zvláštne Vaše tlačivá,ktoré mohol vypísať hoci aj ušný lekár a posielali ich Vám do kúpeľov a nie do poisťovne-ak,ked ste kúpele pre dýchacie cesty-tak mi bolo povedané,ked som mal záujem na pohybové ústrojenstvo.Najviac ma zarazilo daľšie protiprávne konanie-bločky za kúpenie procedúr sa pacientom odoberali,čo je vrcholne protizákonné.O nejakej kultúre a inteligencii niektorého zdravotného personálu sa nedalo vôbec hovoriť.Prístup k pacientom?Nemali záujem pomaly ústa otvoriť po slovenský.Priemerný vzdelaný človek sa tam cítil ako v ústave pre mentálne postihnutie.Ak ste sa chceli takto správať aj vo vláde,vdaka,voliči,že ste neuspeli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>