Voľby sú len propagandou a nič neriešia

www.ipolitika.sk

23. 12. 2011 - Kríza, chudoba, nezamestnanosť – tieto tri slová charakterizovali situáciu pred dvadsiatimi rokmi na Slovensku.

Preto vzniklo prvé vianočné posolstvo z geografického stredu Európy v Kremnických Baniach na Krahuliach v roku 1991. Jeden z jeho signatárov Vladimír Mečiar smutne konštatuje, že po dvadsiatich rokoch sú opäť tieto tri slová znova aktuálne. Charakterizujú našu súčasnosť.

Kríza, chudoba, nezamestnanosť však bola pred dvadsiatimi rokmi z iných príčin. Vtedy sme žili v spoločnom štáte s Českou republikou. A všetky dôležité rozhodnutia sa prijímali v Prahe bez ohľadu na špecifiká Slovenska. Prezentované boli osobou Václava Havla, ktorého dnes pochovávajú. Dopady na Slovensko si však z tohto obdobia budeme pamätať aj naďalej, lebo viedli k rozdeleniu spoločného štátu a vytvoreniu samostatnej Slovenskej republiky. A tá dokázala v očiach mnohých nemožné veci.
Okrem naštartovania ekonomiky Slovenska, vybudovaniu množstva stavieb a hospodárskeho pozdvihnutia krajiny, to bola stabilizácia sociálneho systému na všetkých aj zdravotníckych úrovniach. Dnes musíme konštatovať, že po troch Mečiarových vládach neprišla už žiadna, ktorá by sa primárne zaoberala človekom a jeho potrebami v takom komplexnom pohľade systémových riešení. A predseda ĽS-HZDS ich ponúka opäť v predčasných voľbách, ktoré podľa prieskumov majú dopadnúť rovnako, aká je dnes situácia v parlamente.

www.ipolitika.sk

Teda bývalí komunisti premenovaní na SDĽ a nasledne na Smer by mali tvoriť väčšinu. Doplniť ich majú bývalý federalisti, teda čechoslovakisti, ktorí sa vždy zaujímali a zaujímajú len o privatizáciu bez väzieb na širšie blaho občanov, ktorých naopak, vždy vo svojich vládach zbedačovali. Takéto spojenie je priam vražedné. Mečiar správne pripomína, že predčasné voľby sú zbytočné, ak majú dopadnúť rovnako, ako to dnes vyzerá na politickej scéne. Rovno si môžu aj dnes Fico s Figeľom a s Dzurindom i s Bugárom podať ruky pri vládnutí. Nepotrebujú na to voľby. Alebo predsa?

Voľby sú v takomto prípade dobré len na vládnu propagandu. A na to, že si v praxi odskúšajú, ako je to vládnuť, aj keď je vláda odvolaná. Ústavný paškvil v podobe poverenia odvolanej vlády vytvára desivé skutočnosti. Ministri ako odtrhnuté vagóny realizujú miliónové zákazky a ešte sa tvária, že nechápu, ak im to niekto vyčíta. Viď Krajcer v prípade investícií do súkromnej galérie, či Uhliarik, ktorého nadpráca pre súkromné zdravotné poisťovne vytvárajúce obrovské zisky je dostatočne známa, prípadne Figeľ hotujúci sa vyberať štvrtého mobilného operátora. A to mali len kúriť a svietiť na úradoch.

Kríza, chudoba, nezamestnanosť sa týka každého občana. A každý je zodpovedný, aby dokázal tieto tri slová vysvetľovať vo svojom okolí. Hovoriť blízkym, že tieto tri slová budú na Slovensku strašiť dovtedy, kým sa pomery v slovenskom parlamente nezmenia. A kým si ľudia nespomenú, kto ich už raz vyviedol z tejto šlamastiky a je pripravený tak urobiť opäť.

autor: Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>