Veľký pozor na koaličné i opozičné parlamentné prsty

www.ipolitika.sk

Pred voľbami si opäť vlci obliekajú barančie kožúšky.

Najnovšie prácu sľubuje SDKÚ. Ivan Mikloš s vážnou tvárou číta programové ciele. Akoby to bol nový človek. Politik, akého sme ešte na Slovensku nepoznali. Ako keď po odstavení vlády Vladimíra Mečiara po roku 1998 odstavili výstavbu diaľníc, čo vyhnalo nezamestnanosť na Slovensku do šialených výšok. A potom pred voľbami v roku 2002 prijali vyše dvadsať sociálnych zákonov, aby ich po voľbách hneď zrušili a Mikloš dvíhal dane v zmenách zákona o štátnom rozpočte.

Je to do popuku ako vtedy, keď pred voľbami v minulom roku Mikloš sľuboval v televíznej debate Mečiarovi, že žiadnu privatizáciu nechystajú. A po voľbách bolo všetko inak. Jednoducho v SDKÚ rátajú s tým, že pred voľbami Slováci stratia pamäť. Z ničoho nič hypnotizovaní suverénnym Miklošovým prejavom stratia pamäť a sfanatizovaní jeho sľubmi poslušne hádžu správne lístky do volebných urien.

www.ipolitika.sk

Ktovie, aká je pravda? Predseda ĽS-HZDS tvrdí, že podľa odborníkov sa vraj na štatistike dajú ovplyvniť až tri percentá vo výsledku volieb. A Sulík v minulom roku v prípade jeho referenda trvdil, že SaS nemusí delegovať zástupcov do ústrednej volebnej referendovej komisie, lebo tam sa aj tak nedá nič, teda sčítavanie hlasov ovplyvniť. Nepriamo teda akoby naznačil, že jeho strana má možno nejaký gríf, ako ovplyvňovať výsledky vo voľbách na okrskových volebných komisiách. Inými slovami povedané, zúčastnené strany vo voľbách a ich volební komisári, by mali detailne sledovať prácu rúk koaličných zástupcov vo volebných komisiách. Mali by ich osobitne strážiť.

Veď na Slovensku je všetko možné. Aj sľubujúci Mikloš spievajúci falošným hlasom ako keď si vlk nechal prekuť hlas, aby sa po voľbách zasa mohlo všetko zmeniť iným smerom. A nakoniec, na Slovensku je možná aj dohoda parlamentnej opozície s koalíciou, aby u nás vládla vláda, ktorá bola odvolaná. takže prečo by nemohlo prísť k manipulácii volieb? Preto veľký pozor nielen na rýchle koaličné, ale aj opozičné parlamentné prsty.

Stanislav Háber

zdroj:hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>