Trnku z hrádze nedostali

www.ipolitika.sk

Pre Dobroslava Trnku platili zvláštne pravidlá. Zariadil mu ich vládny splnomocnenec.

BRATISLAVA. V májovú stredu o 6.20 ráno prefrčalo po bratislavskej hrádzi auto vtedy už bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Zachytili ho kameraman a fotograf SME. Ďalšia kamera na Trnku čakala pred Generálnou prokuratúrou. Bol strohý: „Mám povolenie,“ tvrdil.

Na hrádzu pre cyklistov a korčuliarov smú autom len policajti, sanitky a pár áut so zvláštnym povolením. Trnka získal povolenie ešte ako generálny prokurátor a zostalo mu aj potom, ako v hierarchii klesol na miesto námestníka.

Neskôr tvrdil, že povolenie dostal pre svoju ochranu – v roku 2010 podľa neho niekto strieľal na auto jeho syna.

Vodohospodársky podnik, ktorý patrí pod ministerstvo životného prostredia, Jenčíka vyzval, aby vysvetlil, či a na čo Trnka povolenie potrebuje. Neodpovedal.

www.ipolitika.sk

„Ako prokurátor má právo vstupu, kam chce,“ s krikom prípad vysvetľoval splnomocnenec vlády pre Vodné dielo Gabčíkovo Gabriel Jenčík, ktorý povolenie zariadil. Splnomocnencom bol ešte z čias vlády Roberta Fica zo Smeru.

Keď sa ho na Trnku osobne pýtal minister József Nagy z Mosta­Hídu, vraj po ňom Jenčík kričal rovnako ako po otázkach SME. Nagy onedlho oznámil, že chce nechať Jenčíka odvolať a jeho nástupcovi zmeniť právomoci.

Vláda najskôr preložila Jenčíka pod ministerstvo dopravy, potom ho minister Ján Figeľz KDH odvolal. Nahradil ho Petrom Hatiarom, ktorý Trnku vyzval, aby povolenie vrátil, a v polovici novembra oznámil vodohospodárom, že na jazdy nie je dôvod.Vodohospodári Trnkovi povolenie neodobrali, keďže platí len do konca roka. „Administratívny proces by trval dlhšie, ako je platnosť spomínaného súhlasu,“ odpísali.

 

zdroj: sss-nm.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Trnku z hrádze nedostali

  1. Lawanda hovorí:

    I really wish there were more aritlces like this on the web.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>