Strana zelených otvorila kandidátku aj iným stranám

strana-zelenych 105x70 www.ipolitika.sk

Lídrom kandidátky by mal byť predseda strany DNES, bývalý novinár a exhovorca bývalého ministra pôdohospodárstva Braňo Král.

BRATISLAVA 6. decembra – Na kandidačnej listine Strany zelených (SZ) pôjdu do marcových parlamentných volieb aj ďalšie tri subjekty – Strana zelených Slovenska, strana DNES a občianske združenie Názor Slovenska.

„SZ sa rozhodla otvoriť kandidátku i pre iné subjekty. Otvárame našu kandidátku aj pre občianskych aktivistov a aktivistov z envirosektoru,“ povedal dnes na tlačovej besede predseda SZ Peter Pilinský. Upozornil, že po dlhom čase SZ ide do volieb s vlastnou kandidátkou.

Lídrom kandidátky by mal byť predseda strany DNES, bývalý novinár a exhovorca ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu (ĽS-HZDS) Braňo Král. Otázka lídra však zatiaľ nie je uzatvorená. Celá kandidátka by mala byť známa v sobotu. Pilinský kandidovať bude, ale nechce byť v prvej desiatke, pretože chce predovšetkým pôsobiť v komunálnej politike, keďže je starostom bratislavskej Rače. „Morálne chcem podporiť kandidátku v strede listiny,“ povedal. Za Stranu zelených Slovenska bude líderkou na kandidátke Andrea Kozáková. Lídrom občianskeho združenia Názor Slovenska, ktoré pôsobí v Trenčíne, má byť Rastislav Vrátny. Král upozornil, že jeho strana vznikla transformáciou z občianskeho združenia. V súčasnosti má približne 1 200 členov. Parlamentné voľby budú 10. marca 2012. Strany musia kandidačné listiny odovzdať do 11. decembra.

www.ipolitika.sk

 


Foto: SITA/Marián Peiger
Rastislav Vrátny z OZ Názor Slovenska, predseda strany Zelených Peter Pilinský, predseda strany Dnes Branislav Král a Andrea Kozákova zo strany Zelených Slovenska počas TB pri príležitosti ohlásenia spoločnej kandidatúry politických strán – Strany zelených, strany DNES a Strany zelených Slovenska. Bratislava, 6. december 2011.

 

Zdroj: stranazelenych.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>