SDĽ: Súčasný systém je socializmus pre bohatých

www.ipolitika.sk

Strana demokratickej ľavice včera podala plnú 150 člennú kandidátku. Sú na nej bývalí poslanci SDĽ v NRSR, expodpredseda vlády, ale aj súčasní mestskí poslanci viacerých krajských a okresných miest či starostovia.

V minulých voľbách SDĽ získala viac ako 60 000 hlasov. Osemnásť mesiacov od nich môžu ľudia sledovať krach slobodného trhu v priamom prenose.

“Každému je dnes jasné, že globálny neregulovaný kapitalizmus zlyhal. Súčasný systém sa dá nazvať iba ako socializmus pre superbohatýchkeď sa my chudobní skladáme na ich fungovanie.” - uviedol predseda SDĽ a líder kandidátky Jozef Ďurica, ktorý bol kedysi šéfom SZM na Slovensku a viac ako 20 rokov nebol v politike aktívny a dodal:

www.ipolitika.sk

„Tento stav je absurdný. Aj preto veríme, že sa nám podarí dosiahnuť taký volebný výsledok, že budeme môcť presadzovať zmeny vo fungovaní našej spoločnosti cez našich odborníkov v parlamente a vo vláde. Ponúkame voličom výrazné ľavicové osobnosti a ich životné skúsenosti, ktoré v kontinuite s mladými ľudmi, vyznávajúcimi rovnaké hodnoty budú predvolebné sľuby dané voličom aj presadzovať.”

Na kandidátke v prvej desiatke sú okrem neho aj lekárka Mudr. Irina Šebová (2.), bývalý podpredseda vlády a odborár Jozef Kalman (3.), mestský poslanec Košíc a odborník na rómsku problematiku Cyril Betuš (4.), ekonóm Marek Blaha (5.) či bývalý poslanci NRSR za SDĽ Ľ. Dzurák (6.) a prof. Mária Angelovičová (7.) či odborníka na sociálne veci Antona Blajska (13.).

Obsadenie kandidátky dáva predpoklad, že získanú dôveru voličov a zároveň ich hlasy vo voľbách nebudú stratené.

 Tlačový servis SDĽ.
zdroj: mojasdl.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>