Rok 2011 bol rokom rozbehu, ale aj prudkého brzdenia

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Slovensko podľa Jána Figeľa potrebuje ozdravenie

Rok 2011 bol podľa predsedu KDH Jána Figeľa náročný rok mnohých zmien, väčšinou pozitívnych, rok nového rozbehu, ale aj prudkého brzdenia. “Rozbehli sa mnohé ozdravné procesy, ktoré Slovensko jednoznačne potrebuje.  Napríklad v zdravotníctve, ktoré samotné môže byť zdrojom dostupného verejného zdravotníctva, ak sa zmení systém a prístup k viacerým záležitostiam. Žiaľ neboli také kroky napríklad vo sfére vzdelávania, ale ďalším sektorom, ktorý sa výrazne zmenil, je doprava,”povedal pre agentúru SITA predseda kresťanských demokratov Ján Figeľ.

Dnes je podľa neho na Slovensku jasné, že môžu byť a budú lacnejšie diaľnice, že ozdravenie železníc už prináša ovocie. Z firiem, ktoré boli pred krachom, sú dnes rozbehnuté spoločnosti, ktoré konsolidujú nielen svoje finančné pomery, ale zvyšujú výkon.

www.ipolitika.sk

Takéto ozdravenie potrebuje Slovensko podľa Figeľa ako celok. “To podstatné, čo by som rád pripomenul za tento rok, bolo rozbehnutie systému narábania s verejnými financiami tým spôsobom, že zmluvy sú platné iba vtedy, alebo od tej chvíle, keď sú zverejnené. Už sa to berie ako fakt, postupne to bude samozrejmosť, ale je to podobný prelom, ako bol pred desiatimi rokmi takzvaný infozákon,” vyhlásil.

Nový prístup znamená podľa neho nielen väčšiu transparentnosť, účinnejší boj s korupciou, ale aj zodpovednejšie narábanie s každým eurom. “Toto je jeden z neodškriepiteľných prínosov súčasnej vlády a verím, že to už nebude zmenené, skôr to bude vylepšované,” dodal.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>