Rafael Rafaj: Dvojjazyčné označovanie obcí nemá do roku 2021 právnu oporu, zoznam dvojjazyčných obcí je neplatný!

R.-Rafaj-portret-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 29. decembra 2011 – Podľa Slovenskej národnej strany je zoznam dvojjazyčných obcí vydaných nariadením vlády z 19. decembra neplatný. Keďže starý zoznam 221/1999 prestal platiť novelou zákona 204/2011 o používaní jazykov menšín, je za tohto právneho stavu neplatné až do roku 2021 aj samotné používanie dvojjazyčných názvov. SNS preto očakáva odstránenie tabúľ v iných jazykoch označujúcich názov 655 slovenských miest a obcí.

SNS upozorňuje, že keďže orgány verejnej moci môžu konať len v zmysle zákona ani schválenie nariadenia vlády k označeniu dvojjazyčných názvov obcí nemá právnu oporu a je nevykonateľné, pretože výkonom rozhodnutia došlo k právnemu rozporu s novelizovaným znením zákona o používaní jazykov menšín. Preto neplatné nariadenie vlády aj výkon podľa neho pri úprave dvojjazyčných názvov samotnými obcami bude po 1. januári 2012 nezákonný.

Vláda schválením nariadenia oživila iredentistické názvy z čias násilnej maďarizácie a okupácie po viedenskej arbitráži, čím rehabilitovala nemorálnu asimiláciu, medzinárodné násilie a glorifikovala totalitný režim. Týmto porušila mierové medzinárodné zmluvy nadradené slovenskému právnemu poriadku a spôsobila Slovensku vážnu blamáž!

www.ipolitika.sk

Navyše iredentisticky natuchnutý zákon z dielne Mosta-Híd pristupuje k samotným príslušníkom menšín ako k retardovaným osobám, ktorým je potrebné do maďarčiny prekladať ešte aj cestovné zastávky, cestovné poriadky, a možno príde aj požiadavka na maďarské označenie „WC“.

Nová možnosť pomaďarčiť aj názvy sídiel pomenovaných po slovenských národných dejateľoch je zo strany Mosta-Híd jasnou protislovenskou provokáciou. Keďže podľa Rudolfa Chmela názvoslovná komisia vychádzala z tzv. „tradičného používania označení“, vicepremiér priznal použitie aj iredentistických názvov z obdobia násilnej maďarizácie počas rokov 1867-1918 a okupácie fašistickým Maďarskom v rokoch 1938-1945, ktoré pôvodný „tabuľový“ zákon č.191/1994 nepripúšťal.

Prezident republiky by preto mal okamžite konať a odvolať vicipremiéra R. Chmela z funkcie.

Rafael Rafaj, podpredseda SNS

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>