R.Fico: Definitívne zastavenie výstavby diaľnic je protislovenským rozhodnutím vlády I.Radičovej

figel dialnica www.ipolitika.sk

Vláda Ivety Radičovej definitívne zastavila výstavbu diaľnice zo Žiliny smerom na východ. Zmarila tri roky prípravných prác, veľmi náročných rokovaní s komerčnými bankami a určite zmarila predovšetkým to, že sa našej vláde (vláde R.Fica – pozn.) podarilo v rokovaní s komerčným sektorom naakumulovať obrovské finančné prostriedky, ktoré sa dali použiť pri výstavbe diaľnice smerom na východ. Aj takéto je hodnotenie posledných krokov vládneho kabinetu Ivety Radičovej zo strany najsilnejšej politickej strany na Slovensku SMER-SD, týkajúcich sa ďalšej budúcnosti výstavby diaľnic na Slovensku.

„Zastavenie výstavby diaľnice smerom na východ bude mať nedozerné dôsledky  pre Slovensko. Toto katastrofálne protislovenské rozhodnutie sa snaží vládna koalícia obhajovať obviňovaním Smeru a predkladaním rôznych rozprávok o tom, ako bude inak stavať, samozrejme, lacnejšie, efektívnejšie a rýchlejšie. Chceme však v tomto smere povedať pravdu – vláda nemá finančné zdroje na výstavbu diaľnic,“povedal v tomto kontexte predseda SMER-SD Robert Fico.

Podľa R.Fica jeho vláda získala finančné prostriedky v súkromnom komerčnom sektore. Táto vláda však v otázke financovania diaľnic tápe. Nemá dokumentáciu. Ak napríklad pán Sulík hovorí, že chce okamžite vyhlásiť verejnú súťaž na tunel, mal by vedieť, že najskôr musí spoločnosť, ktorá bola na PPP projekt vybratá, odovzdať stavebnú dokumentáciu. To sú mesačné lehoty, ktoré bude treba naplniť. Čo je ale asi najhoršie, vláda Slovenskej republiky nevie, čo sú jej priority. Podľa SMER-SD sa týmto rozhodnutím vlády Ivety Radičovej začiatok stavebných prác na diaľnici zo Žiliny do Prešova odkladá minimálne o 18 mesiacov, a to za predpokladu, že naozaj všetko tak zariadia a zabezpečia, že tam nebudú žiadne prekážky.

www.ipolitika.sk

„Chcem vysloviť presvedčenie, že predseda Národnej rady Slovenskej republiky pán Sulík svoje dnešné vystúpenie k zastaveniu výstavby diaľnic nemyslel úplne vážne. Podľa všetkého nedisponuje najzákladnejšími informáciami o príprave a priebehu verejných súťaží v miliardových zákazkách. Oni si to predstavujú, že zajtra sa vyhlási nejaký tender a všetko pôjde ďalej. To však vôbec tak nie je. Tu existujú mesačné lehoty. Najskôr vôbec budú pripravení vyhlásiť verejnú súťaž niekedy v apríli alebo v máji budúceho roka. Takýto tender optimálne môže trvať sedem mesiacov, ale keď si zoberieme, že bude veľký počet záujemcov, dĺžka jeho trvania môže byť aj viac ako rok. Preto čo dnes hovoril pán Sulík, pokiaľ ide o peniaze, pokiaľ ide o termíny, sú úplne vymyslené rozprávky. Bol to naozaj chabý pokus, ktorý vyznel pri odôvodňovaní tohto katastrofálneho protislovenského rozhodnutia. Myslím si, že po tomto všetkom by už vôbec nemal pán Figeľ váhať a mal by odstúpiť z funkcie ministra dopravy,“ dodal Robert Fico.

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>