Pavol Hrušovský: SaS vniesla do politiky chaos a zmätok

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Strana Sloboda a solidarita (SaS) vniesla do slovenskej politiky chaos a zmätok. Podľa predsedu parlamentu Pavla Hrušovského  sú to neskúsení politici, nepripravení niesť zodpovednosť za riešenie problémov štátu. ”Sú to politici, ktorí mali možno skúsenosti s riadením firiem, ale nie s mocenskými nástrojmi, ktoré politika vyžaduje, aby ste ich ovládali. A často som cítil, že u týchto typov politikov absentuje zodpovednosť za krajinu. A tam niekde sme si prestali rozumieť,” povedal Pavol  Hrušovský.

www.ipolitika.sk

Hlasovanie o eurovale podľa neho “potvrdilo obavy z nových, neskúsených, politickou súťažou neoverených jednotlivcov, ktorí potom spôsobili pád vlády”. Predseda NR SR Pavol Hrušovský si myslí, že niektorí poslanci SaS dnes ľutujú svoje konanie, no už sa to nedá vrátiť. Musia prísť predčasné parlamentné voľby. Pokiaľ ide o prípadnú povolebnú spoluprácu s SaS,  Pavol Hrušovský jej veľkú šancu nedáva. “Tá skúsenosť je veľmi čerstvá. Ja si neviem predstaviť, že strana SaS dokáže zmeniť svoj postoj k EÚ, k zodpovednosti za niektoré systémové rozhodnutia ohľadom finančnej politiky štátu tak, aby sme sa dokázali dohodnúť. V tejto chvíli skôr nie ako áno,” vysvetlil. Predseda parlamentu upozorňuje, že budúca vládna koalícia bude musieť čeliť mnohým problémom a bude musieť robiť odvážne rozhodnutia. Mnohé z nich si podľa neho budú vyžadovať aj ústavnú väčšinu v parlamente. Pavol  Hrušovský by si želal, aby budúca vláda bola proeurópska, proslovenská, stabilná, odvážna a mala ústavnú väčšinu. Či by KDH išlo so Smerom-SD, ktorý zrejme ako jediný bude schopný vytvoriť koalíciu s ústavnou väčšinou, nepovedal.“Nekrič hop, kým si nepreskočil. Výsledok volieb ukáže, ako občan vníma súčasné politické strany, ich politiky a akú dôveru má v to, čo ponúkajú po voľbách urobiť a o čom sú ochotní a pripravení rozhodnúť,” podotkol s tým, že nie je zástanca spolupráce s nejakou konkrétnou politickou stranou. Zdôraznil, že pre KDH je najprirodzenejší partner SDKÚ-DS a Most-Híd. “Tam niekde sa uzatvára moja predstava o možnej spolupráci. Ale voľby možno ponúknu úplne nové pozície pre vyjednávanie. KDH bude postupovať zodpovedne a principiálne,” vyhlásil. Predseda NR SR Pavol Hrušovský však odmieta prípadnú spoluprácu so stranou Igora Matoviča Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. “Projekt kandidátky jednej politickej strany, na ktorej sú ďalšie politické strany, sa ukázal ako zlý. Preto ja osobne neuprednostňujem spoluprácu KDH so stranami, ktoré v parlamente vlastne nebudú reprezentovať nejakú konkrétnu politiku strany, ktorá kandidovala. Toto bude znovu viac strán, ktoré si budú presadzovať svoje záujmy a preto by som takúto vládu považoval za veľmi nestabilnú v čase vrcholiacej krízy problémov, ktoré môžu prísť,” upozornil.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>