P. Kalist: KDH chce dať ročne 10 miliónov na zbytočné očkovania

kalist_s www.ipolitika.sk

SaS vyzýva ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH), aby zrušil povinné očkovanie proti pneumokokom. “Namiesto toho, aby minister Uhliarik ušetril 10 miliónov eur a zrušil očkovanie proti pneumokokom, ponechal tam tento biznis Richarda Rašiho a zaviedol protiústavné veci, ktoré robia z lekárov udavačov a z rodičov detí kriminálnikov,” reagoval poslanec Peter Kalist na margo ukončenia medzirezortného pripomienkového konania o vyhláške ministerstva o prevencii a kontrole prenosných ochorení.

www.ipolitika.sk

Povinné očkovanie proti pneumokokom, ktoré zaviedol ešte minister Richard Raši (Smer-SD), stojí viac ako polovicu celého rozpočtu na očkovanie. “V tomto finančnom marazme toto minimálne otázne očkovanie minister ponecháva. Podľa nášho názoru nie je tak potrebné, je kopec krajín, kde sa vôbec proti pneumokokom neočkuje. Je to biznis pre dve farmafirmy, ktoré dodávajú očkovaciu látku.”

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>