Nesúdny Ivan Uhliarik

www.ipolitika.sk

23. 12. 2011 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) s údivom a pohoršením prijala informácie, podľa ktorých plánuje súčasný minister zdravotníctva Ivan Uhliarik prijať niekoľko stoviek nových lekárov z Ukrajiny.

Zdá sa, že šéf zdravotníckeho rezortu nominovaný KDH stratil aj poslednú štipku súdnosti.
ĽS-HZDS zaráža, že minister Uhliarik namiesto hľadania komplexných riešení s cieľom dostať slovenské zdravotníctvo zo súčasnej krízy sa uchyľuje k nezmyselným a nič neriešiacim opatreniam, ktorými ešte viac zneisťuje lekárov, no najmä pacientov.

Nemocnice a zdravotníci upozorňujú, že v systéme nie je dostatok prostriedkov na zvýšenie platov lekárov ani sestier o sumu, ktorú schválila vláda i parlament. Zdravotné poisťovne však z roka na rok zvyšujú svoje zisky a okrádajú tým občanov o zdroje, ktoré by mali byť určené výsostne na poskytovanie a skvalitňovanie zdravotnej starostlivosti v tejto krajine.

www.ipolitika.sk

Ľudová strana – HZDS považuje návrh ministra zdravotníctva pritiahnuť na Slovensko ukrajinských lekárov za totálny nezmysel. V konečnom dôsledku by na tom štát viac stratil ako získal. Ukrajincov by sme museli totiž najskôr vyškoliť a museli by zvládnuť náročný proces atestácie na príslušnej domovskej univerzite, čo je nemalý peniaz. Odhadom by sa malo jednať o viac ako jeden a pol milióna eur. Máme tiež pochybnosti o kvalifikácii takto narýchlo získanej „pracovnej sily“ a aj potrebe tak enormného množstva zahraničných lekárov. Je všeobecne známe, že po uznaní štúdia u nás budú mať Ukrajinci voľné ruky pri hľadaní práce kdekoľvek v rámci celej Európskej únie. Je teda skutočne pre nich Slovenská republika cieľovou destináciou zamestnania sa? A či by nebolo lepšie hľadať voľné kapacity medzi slovenskými absolventmi lekárskych fakúlt a podporovať tým radšej zamestnanosť na domácom pracovnom trhu?

Ľudová strana – HZDS stále verí, že premiérka Radičová naberie konečne dostatok odvahy v sebe a odvolá ministra Ivana Uhliarika pre jeho neschopnosť a škodlivosť slovenskému zdravotníctvu. Bol by to jedno z mála štátnických rozhodnutí počas jej skráteného vládnutia.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>