Na kandidátke Robíme to pre deti je viac než sto žien

www.ipolitika.sk

Na čele kandidátky je bývalá podpredsedníčka parlamentu a šéfka Slobodného fóra Zuzana Martináková.

 

BRATISLAVA. Na kandidačnej listine Robíme to pre deti – SF je 114 žien a 20 mužov.

Na čele kandidátky je bývalá podpredsedníčka parlamentu a šéfka Slobodného fóra (SF), ktoré založila po odchode z SDKÚ, Zuzana Martináková.

 

Dvojkou je bývalá novinárka Ľudmila Farkašovská a z tretieho miesta kandiduje vysokoškolská pedagogička z Košíc Mária Gamcová.

Na 5. mieste kandidátky je primátorka Kremnice Zuzana Balážová. Prvú desiatku uzatvára rómska aktivistka Denisa Havrľová. Prvý muž na kandidátke bude kandidovať z 21. miesta.

 

Projekt Robíme to pre deti vznikol na pôde SF. Ide o ženy a matky, ktoré si uvedomujú alarmujúci stav spoločnosti.

 

„Voľby rozhodnú o budúcnosti našich detí. Chceme lepšie podmienky pre naše deti. Ideme bojovať o budúcnosť našich detí, ktorá je ohrozená,“ vyhlásila na tlačovej besede Martináková.

 

Podľa nej iniciatíva vznikla ako reakcia na krízu morálky a ekonomiky. „Slovensko začína žiť na úkor budúcich generácií,“ konštatovala.

www.ipolitika.sk

 

Iniciatíva podľa Martinákovej vznikla spontánne a nemala v prvej chvíli ambíciu vstupovať do volebného zápasu. Nie je tu však len pre tieto voľby.

 

„Každá si uvedomuje, že aj keď nezískame potrebných päť percent, ideme ďalej,“ uviedla líderka kandidátky. Parlamentné voľby berie ako míľnik, koľko ľudí sa iniciatíve podarí osloviť.

 

Na volebnú kauciu sa kandidáti strany vyzbierali.

„Jeden dal tisíc, druhý dvetisíc, najviac tritisíc eur a behom týždňa sme zložili čiastku. Snažíme sa podobne vyzbierať peniaze na kampaň. Naša kampaň bude finančne minimálna. Hlavný kanál komunikácie bude internet a sociálne siete. Nemáme za sebou silné finančné skupiny,“ povedala Martináková.

 

Prioritami strany budú zdravotníctvo, školstvo a sociálna oblasť.

Martinákovej bolo veľmi ľúto ako sa zaobchádzalo v politike s Ivetou Radičovou. „Veci okolo nej vnímame citlivo. So ženou by sa v politike takto zaobchádzať nemalo,“ povedala.

Zdroj: rtpd.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Na kandidátke Robíme to pre deti je viac než sto žien

  1. a mohla to byť aj čisto ženská kandidátka ... hovorí:

    Civilizačné zaostávanie Slovenska sa prejavuje aj v podieli žien vo verejnej správe, vo funkciách a celkove v ich ohodnotení, ktoré objektívne je nespravodlivé.
    Kandidátka mohla byť zložená výlučne zo žien a v programe akcentovať záujmy žien a matiek a určite by ju volilo aj množstvo mužov, ktorí si uvedomujú potrebu riešenia mnohých doslova bázických problémov.
    Treba o strane žien aj ženy informovať v diskusiách počas kampane najmä v rozhlase a TV!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>