Korupčné vreckovky plné pravých sĺz

haber www.ipolitika.sk

30. 12. 2011 - Už sa voľby blížia.

Najvyšší čas, aby priaznivci vládnej koalície začali strihať meter a začať s plačom. Veď kto ich teraz oberie o prácu? Kto im zvýši dane? Kto im bude vyberať ich ťažko zarobené peniažky z rodinných rozpočtov, aby mohol obdariť vlastných straníckych prívržencov mimoriadnymi odmenami? Prípadne kto vypíše tender tesne pred voľbami ako Uhliarik na 15 miliónov eur, ktoré dostane poradca pre verejné obstarávanie?

Ak prezident neodvolal Uhliarika, lebo tým chcel šetriť peniaze, ktoré by získal náhradník za ministra v parlamente a na odchodnom aj Uhliarik, sú to mizerné drobné oproti zákazke, ktorú teraz komusi Uhliarik ako minister môže priklepnúť. Podobné psie kusy ťažko predpokladať, že budú robiť strany, ktoré zostavia novú vládnu koalíciu. A za tým všetkým môže byť voličom SDKÚ, Mostu-Híd, KDH a SaS ľúto.

Čas zúčtovania sa blíži a aj voliči vládnej koalície si musia zrátať, že táto skupina osôb na najvyšších postoch v štáte sa už ťažko v rovnakom modely môže zopakovať. A preto sa iste obávajú, že ak prídu iní, možno už nebudú tak šialne zvyšovať nezamestnanosť. Čo potom? Budú musieť ísť do práce? Kam sa, chudáci, podejú?

www.ipolitika.sk

Jednoducho sa hľadajú iste všetky možné, i nemožné dôvody, ako zasa mobilizovať všetkých prívržencov tejto skupiny politických hazardérov. Strašenie Vladimírom Mečiarom už nezaberá, ani keby znova začali škrtať Roberta Fica. Ešte im zostáva nádej, že ten je predsa len trošku aj ich, ak už túto vládu dokázal podržať, aby vládla aj vtedy, keď je už odvolaná. A Uhliarik mohol na poslednú chvíľu vypisovať tendre spolu s Krajcerom a im podobnými viťúzmi.

Svetový unikát v demokracii, keď máme odvolanú premiérku v úrade, dáva tušiť, že dzurindovci a ficovci môžu mať spoločný lep. Sulík im to už vykričal naplno, že modrí sa spojili s červenými, ale to len zrejme preto, lebo jeho už do partie akosi nechcú, nuž hľadá spôsoby, ako by si mohol na ich dohode prihriať polievočku. Zabúda však na fakt, že SaS je tiež vo vláde, ktorej bola vyslovená nedôvera. A aj tak ich ministri naďalej derú gate na ministerských stoličkách. Takže ruka ruku umýva. Bude aj po voľbách, alebo si voliči vládnych strán musia pripraviť vreckovky?

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>