Ján Slota k tváram kandidátky SNS do volieb: Andrej Danko je z vlasteneckej rodiny a má veľkú perspektívu, mladú generáciu osloví aj Marek Uram

Ján-Slota_predseda2-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 25. decembra 2011 – Prvý podpredseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ale aj hokejový majster sveta Marek Uram, ktorý figuruje na 20. mieste kandidačnej listiny strany, sú podľa lídra národniarovJána Slotu mladí a dobre vyzerajú. “Po stránke pragmatickej sú voľby o tom, aby sme oslovili čo najväčší elektorát,” uviedol pre TASR Ján Slota, ktorý neskrýva, že aj atraktívny výzor môže byť pri voľbách výhodou.

Ani v prípade prvého, ani v prípade druhého kandidáta však podľa Jána Slotu nie je výzor tým podstatným, prečo dostali od SNS dôveru. “Vzdelaním je to právnik, má rešpektovanú advokátsku kanceláriu, je veľmi šikovný a úspešný,” povedal o Andrejovi Dankovi. “Po straníckej stránke poznám jeho rodinu veľmi dlho. Jeho otca poznám ešte z čias socializmu. Táto rodina bola vždy skutočne pronárodná, vlastenecká a on ako syn svojho otca určite nepadol ďaleko od stromu,” povedal o A. Dankovi Ján Slota s tým, že prvý podpredseda sa osvedčil ako dobrý organizátor a komunikátor myšlienok strany v médiách.

www.ipolitika.sk

Čo sa týka Mareka Urama, jeho úlohou je presadzovať v politike podporu športu, najmä čo sa týka mladej generácie. “Pán Uram je symbolom toho, že SNS na túto oblasť nezabúda. Má vzťah k národnému, bol reprezentant Slovenska a majster sveta. Myslím si, že tento mladý športovec osloví veľký okruh voličov,” povedal Ján Slota s tým, že on osobne sa o šport zaujímal vždy. “Bol som 16 rokov primátorom Žiliny. Za toto obdobie Žilina, ktorá predtým prešľapovala na mieste vo futbale, v hokeji sme nikdy neboli v extralige, sa dostala prvýkrát do extraligy. Boli sme majstri Slovenska v hokeji. Aj futbal sa dostal na vysokú úroveň, a to v čase, keď bol pod mestom, lebo teraz je to na komerčnej báze,” vyhlásil J. Slota.

Napriek viacerým novým tváram si predseda SNS nemyslí, že strana obmenila kandidátku tak zásadne, ako to v roku 2010 urobilo napríklad ĽS-HZDS. “Omladili sme káder. Nových tvárí ale nie je veľa, je ich asi jedna tretina. Celá kandidátka sú z drvivej väčšiny členovia strany. Nestraníkov je tam pár. Vo vyšších číslach sú ľudia, ktorí sú možno pre niekoho nové tváre, ale nie pre mňa, sú to dlhoroční straníci,” povedal Ján Slota. Z dlhoročných tvárí SNS kandiduje napríklad podpredseda strany Rafael Rafaj alebo poslanec Štefan Zelník. Naopak, poslanci Igor Štefanov a Vinco Lukáč sa po dlhotrvajúcom mediálnom tlaku rozhodli v týchto voľbách nekandidovať.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>