Ján Figeľ: Fico vyvoláva obraz bezvládia

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Predseda Smeru-SD Robert Fico vyjadreniami o tom, že by vláda do predčasných volieb mala len “svietiť a kúriť” vyvoláva obraz bezvládia, s ktorým sa KDH nestotožňuje. Pre TASR to uviedol predseda KDH a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) Ján Figeľ.
„To je nepochopenie úlohy jednej z centrálnych inštitúcií v štáte. To je vyvolávanie obrazu bezvládia. Takú vládu naozaj nepotrebujeme, ktorá len svieti a kúri,” zdôraznil predseda KDH.

www.ipolitika.sk

Dodal, že jeho strana chce niesť vládnu zodpovednosť plnohodnotne až do predčasných volieb. „My nemáme pauzu alebo medziobdobie,” povedal. „Tu na ministerstve, ktoré je akoby tri v jednom, je obrovské nasadenie, ktoré je evidentné nielen z diania na cestách, ale aj na železniciach, v oblasti cestovného ruchu, v oblasti výstavby a to považujem za najlepšie ovocie pre akúkoľvek diskusiu,”dodal Figeľ.
Na otázku, či z tohto pohľadu nepovažuje za neúspech, že vláda po jeden a pol roku stratila dôveru parlamentu predseda KDH reagoval, že to bolo rozhodnutie SaS. „Beriem to ako sklamanie z postoja jednej zo strán, ktorá odpísala nielen koaličnú dohodu, ale aj programové vyhlásenie vlády, na základe ktorého hlasovala o eurovale v auguste 2010 jednomyseľne ‘za’ a o rok sa rozhodla postaviť ďalšiu politiku na tom, že na tému upraveného eurovalu dokonca vyjadrila nedôveru svojej vlastnej vláde. Toto považujem za sklamanie a zlyhanie. Prinieslo to zastavenie ozdravných procesov a predčasné voľby,” vyhlásil prvý podpredseda vlády Ján Figeľ.
Zároveň upozornil, že SaS v decembri umožnila svojou obštrukciou dominanciu Smeru-SD pri hlasovaní o transformácii nemocníc, hoci to bolo v rozpore s programovým vyhlásením vlády aj programom samotného SaS. „Tieto kroky, ktoré si vedome, neviem či premyslene, ale slobodne SaS zvolila, ju vzdialili od koaličnej spolupráce. Návrat k dôveryhodnosti, alebo spolupráci je v rukách SaS. Ale Slovensko nemôže mať v európskych témach dve politiky, jednu bratislavskú a druhú bruselskú,” vyhlásil  Ján Figeľ.  „To, že sme mali rozdielne názory napríklad v oblasti hazardných hier, alebo kultúrno-etických otázkach, bolo prirodzené. Ale to, čo sa udialo pri téme eurovalu, alebo transformácie nemocníc, bolo špekulatívne,” uzavrel minister dopravy Ján Figeľ na margo spolupráce so SaS.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>