Hon na Harabina pokračuje

www.ipolitika.sk

Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) protestuje proti svojvoľnému zasahovaniu štátnych orgánov do fungovania slovenského súdnictva.

Konštatujeme, že nezávislosť súdov na Slovensku je počas vládnutia Radičovej koalície vážne ohrozená.
ĽS-HZDS považuje audit na Najvyššom súde Slovenskej republiky, ktorý na zajtra ohlásilo ministerstvo financií pod vedením Ivana Mikloša za protiústavný a ohrozujúci nezávislosť súdov od výkonnej moci a politikov. Audítorská skupina, mimochodom pozostávajúca z Miklošových poskokov, nemá žiadne zákonné právo vykonať vládny audit na Najvyššom súde. Tento súd, ako ani žiadny iný súd na Slovensku, nie je orgánom štátnej správy a nepodlieha kontrolnej činnosti ústredných orgánov štátnej správy ani iných štátnych inštitúcii.

www.ipolitika.sk

Údajné ,,overenie a hodnotenie hospodárnosti, efektívnosti, účinnosti a účelnosti pri hospodárení s peniazmi daňovníkov„ vnímame len ako snahu ministerky Žitňanskej a jej straníckeho kolegu Mikloša diskreditovať osobu Štefana Harabina a neustále zasahovať do vnútorných záležitostí slovenskej justície. Pripomíname tiež, že všetky doterajšie pokusy o audit na najvyššom súde sa pre ich nezákonnosť skončili fiaskom. Rovnaký scenár čaká aj zajtrajšiu „akciu“ ministerstva financií.

ĽS-HZDS očakáva rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu, na ktorý sa obrátil Štefan Harabin v súvislosti s porušením svojich práv a zasahovaním exekutívy do nezávislosti súdov a sudcov na Slovensku. Ak je Slovenská republika skutočne právny štát, nemala by dovoliť žiadnemu ministrovi ani jeho úradníkom takto svojvoľne konať a tyranizovať predstaviteľov súdnej moci!

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>