Gratulujeme k 22. narodeninám MKM

magyar_munkaspart www.ipolitika.sk

Gratulujeme k narodeninám, Robotnícka strana

Pred dvadsiatimi dvomi rokmi, 17. decembra 1989 sa znovuzrodila Maďarská komunistická robotnícka strana.
Tisícky čestných komunistov, poctivých a jednoduchých ľudí prijalo úlohu, že povie svoje nie kapitalizmu a naďalej bude stáť pri myšlienkach socializmu.

Bolo ich veľa, je nás veľa. Robotníci, baníci, pre ktorých socialistický veľkopriemysel zabezpečoval prácu, život a jasnú budúcnosť. Prišli družstevní roľníci, predsedovia družstiev a agronómovia, ktorí nechceli, aby sa maďarské poľnohospodárstvo zničilo. Pridali sa učitelia, profesori, inžinieri a ďalší predstavitelia inteligencie, lebo cítili, že zmena režimu im nevyhovuje. Prišli bývalí milicionári, odboroví funkcionári, ktorí prisahali na ochranu ľudovej moci a službu pracujúcemu ľudu. Znovuzrodenie Robotníckej strany je ich historickou zásluhou. Spomienku ich veľkého činu zachováme a budeme z neho čerpať sily k dnešným zápasom.
www.ipolitika.sk
My, pracujúci ľudia vychádzajúci z 22-ročnej činnosti Robotníckej strany sme sa postavili na stranu miliónov obyčajných ľudí zápasiacich s problémami, existenčnými starosťami a na tomto nič nezmeníme. Nikoho sme neoklamali. Čas nám dáva za pravdu, čo sme hovorili, to aj prišlo. Robotnícka strana je ojedinelou stranou na maďarskej politickej palete, lebo len ona dôsledne a bez kompromisov bojuje proti kapitalizmu.
Slovenskí komunisti blahoželajú našej bratskej strane, našim spolubojovníkom za ídey komunizmu a robotníckeho hnutia k 22. narodeninám. Želáme Vám výdrž, nezlomného ducha a úspech v našom spoločnom spravodlivom boji za spravodlivosť.
preklad: Oľga Fábryová
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>