G.Huraj: Neprispôsobivý občan a jeho prvý deň sociálnych dávok

narod a spravodlivost www.ipolitika.sk
Zákony v tejto republike platia iba pre tú vrstvu, ktorá poctivo platí dane, odvody a stará sa o svoje prežitie. Kto je tu  vlastne diskriminovaný? Nemám vôbec nič proti slušne sa správajúcim občanom, ale to, čo sa deje, je už neúnosné. Toto už nie je demokracia, ale organizovaný prechod do anarchie.
Dnes som mal znovu obavy z dátumu „20-ho“. Rozdávanie sociálnych dávok. Zväčša sa tomuto obdobiu vyhýbam a nechodím ani na poštu, ani do obchodov, ak to nie je nevyhnutné. To, čo som zažil dnes, už bolo fakt dosť smutné.

U lekára na očnom bol ožratý jeden “pacient” práve z takejto neprispôsobivej skupiny, rozkrikoval sa, telefonoval na celú čakáreň. Márne ho bolo upozorňovať, že sa má správať slušne, že sú tu aj iní a hlavne sú tu pacienti. Vlastne ani nikto nevedel, načo tam prišiel, pretože asi po pol hodine odišiel s nadávkami.

Krásny začiatok dňa pokračoval. V Sabinove dvaja takí prispôsobiví občania si ťahali svoju káričku s drevom a dreveným odpadom – dvere, trámy atď.. Nemám nič proti recyklácii a využitiu odpadu, ktorý už nikto nepotrebuje, ale toto bolo surové. Ožratí na mraky. Zgúľali sa z kopca aj s káričkou rovno na cestu. Tá sa im vysypala. Čo myslíte, čo spravili? Jeden sa ani nepostavil a druhý sa doslova vykašľal na to a odišiel. Veľké drevené dvere a trámy ostali na strede cesty!  Dopravná nehoda doslova číha možno doteraz na tom mieste. Je to dosť neprehľadná a slabo osvetlená cesta.
www.ipolitika.sk
Moja mama – dobrá to duša – sem tam niečo nachystá pre tieto skupiny občanov. Minule tiež nachystala obnosené, ale veľmi zachovalé a čisté, nepotrhané šatstvo. Že vraj dobrý skutok. Figu borovú! Šiel som po chodníku a vidím tieto veci porozhadzované. No super. Nielenže to nepomohlo, skôr to poškodilo a znečistili sme neúmyselne životné prostredie, tak som to pozberal a vyhodil do kontajnera a povedal si, že nikdy viac!
Ale pokračujem v dnešnom dni. Idem si cez prešovskú autobusovú stanicu.  Bolo okolo pol šiestej. Zrazu krik, vreskot, nadávky. Šofér SAD  nabral odvahu a nezobral partiu  takýchto neprispôsobivých, doslova zmaľovaných pod obraz Boží, do autobusu. Musela zasiahnuť SBS-ka. Klobúk dolu pred odvahou šoféra, len dúfam, že sa mu to nevypomstí.
Starší občania radšej držia ústa zo strachu, že sa im môže niečo stať. A majú pravdu. Zákony v tejto republike platia iba pre tú vrstvu, ktorá poctivo platí dane, odvody a stará sa o svoje prežitie. Kto je tu vlastne diskriminovaný? Nemám vôbec nič proti slušne sa správajúcim občanom, ale to, čo sa deje, je už neúnosné. Toto už nie je demokracia, ale organizovaný prechod do anarchie. Len škoda, že Vianoce  sú vždy 24-ho. Je pravdou, že životné krédo takýchto ľudí sa dá prirovnať k ľudovému porekadlu „jeden deň hojno, druhý deň hov.o“.
Musím ešte dopísať zážitok z vystupovania z vlaku. Vedľa v kupé, ako na potvoru, bola znova skupina takýchto podgurážených občanov. Mali pustenú neidentifikovateľnú hudbu z mobilu na plné pecky a jedli voľačo, asi mastné. Prečo si to myslím? Pretože ruky si poutierali rovno do závesu na okne. Keď som na to ozval, povedali mi len, že mám šťastie, že vystupujem „gadžo jeden“.
zdroj: nas.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>