Fico je spoluzodpovedný za výsledky Radičovej vlády

hzds_logo www.ipolitika.sk
autor: Stanislav Háber

28. 12. 2011 - Vláda, ktorá má len svietiť a kúriť, je politologický nezmysel, ktorý si vymyslel Robert Fico, aby ospravedlnil fakt, že Smer umožnil vládnuť vláde, ktorá bola odvolaná.

Už táto predstava je v demokracii absurdná a šialená, že niekto umožňuje, aby vládla vláda, ktorá bola odvolaná, nuž ju šéf Smeru prebíja tvrdeniami o svietení a kúrení. Tento nezmysel šíri ďalej, lebo nielen, že ho vyviňuje zo zodpovednosti za existenciu takej vlády, ale dobre sa na tejto téme robí aj predvolebná kampaň. Kým sa nenájde vrták, ktorý Ficovi pripomenie, že je otcom tejto vlády.
Najnovšie tak robí predseda KDH a minister dopravy Ján Figeľ. Ohradzuje sa proti Ficovým tvrdeniam o vláde, čo má len svietiť a kúriť. Vraj nimi šéf Smeru navodzuje podľa Figeľa dojem bezvládia. Nuž ak sa pozrieme na výkony odvolanej vlády, ktorá naďalej sedí vo vládnych kreslách, o bezvládi naozaj nemôže byť ani reči. Figeľ má pravdu, že vláda, čo svieti a kúri nie je vládou a je to bezvládie, lenže nemá pravdu v tom, ak hovorí, že KDH chce vládnuť plnohodnotne. KDH však po odvolaní v parlamente už plnohodnotne vládnuť nemôže.

www.ipolitika.sk

Respektíve môže plnohodnotne vládnuť v novom vládnom kabinete, na akom sa parlament dohodne. Márne však Vladimír Mečiar opakovane vyzýval prezidenta Ivana Gašparoviča, aby poveril urýchlene inú osobu zostavením novej vlády, lebo naša hlava štátu podľahla partokracii. Teda vláde strán, ktoré sa zgrupovali ako z koalície, tak aj z opozície v parlamente dokopy a za výsledky poverenej vlády Ivety Radičovej sú spoluzodpovední. A to priamo od 11. októbra 2011, kedy bola Radičovej vláda odvolaná.

Fico potrebuje vytrubovať do sveta, že poverená vláda má len svietiť a kúriť, aby občania nezačali rozmýšľať. Prekrikuje vlastné zlé svedomie. Ľudia si totiž dokážu zrátať, čo nás bude stáť takmer osem mesiacov vládnutia tohto kabinetného paškvilu, ktorého lep mal v rukách Fico rovnako ako Figeľ. Ak sa dnes predseda KDH ohradzuje proti slovám predsedu Smeru, iba hrá na verejnosti divadielko, aby sa ľuďom tak ľahko nerozlepili oči a nezbadali už pred voľbami, že parlamentná opozícia s koalíciou dávno spolu mastí karty.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>