Farizejské strany riadia predaj emisii

hzds_logo www.ipolitika.sk
autor: Stanislav Háber

28. 12. 2011 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko už ani nie je prekvapená, že vláda Ivety Radičovej koná inak ako v časoch, keď kritizovala predchádzajúcu vládu.

Ukázalo sa to v najnovšej kauze predaja emisií, keď súčasná poverená vláda nešla cez Komoditnú burzu, ale vybrala si tiež sprostredkovateľa, ktorý je podľa odhadov desaťnásobne drahším riešením pre Slovenskú republiku.

Pritom pri obchodovaní cez burzu by štát platil len 30 tisíc eur a obchod by prebehol transparentne. Teraz je však už známe, že za obchodovanie s emisiami zaplatí SR viac ako 300 tisíc eur, pričom predaj už dnes sprevádza množstvo nejasných okolností.

www.ipolitika.sk

Pritom bratislavská burza ako prvá na svete umožnila obchodovanie s emisiami. Lenže namiesto toho, aby sme boli v niečom svetoví a prispeli tak k transparentnejšiemu obchodovaniu v prospech rozpočtu, vládna garnitúra použila predchádzajúci podozrivý spôsob obchodovania. Tým SR netratila len na finančnom rozdiele za sprostredkovanie, ale je pravdepodobné, že sú aj možno oveľa nižšie výnosy do štátnej pokladne. Preto ĽS-HZDS považuje koaličné strany, ktoré kedysi tento druh obchodovania kritizovali a dnes ho prevádzajú rovnakým podozrivým spôsobom, za farizejské v oblasti kritiky korupcie.

Stanislav Háber,
raiditeľ Odboru verejnej mienky
ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>