Bojujeme, lebo milujeme.

www.ipolitika.sk

Bojujeme, lebo milujeme. Iniciatíva Robíme to pre deti vznikla spontánne. Ako reakcia žien, najskôr z môjho okolia, na situáciu okolo nás. Ako reakcia na necitlivú, arogantnú politiku plnú chamtivosti a korupcie. Necitlivé riešenia, rozkrádanie a neustále zadlžovanie dnes odnášajú ľudia, ktorí tvrdo pracujú za malé platy aby sa uživili. Ale čo je oveľa horšie a podstatnejšie, odnesú to naše deti.

www.ipolitika.sk

Neustále sa prepadajú oblasti ako školstvo, zdravotníctvo, podpora pre rodiny, osamelé matky.
Spolu s narastajúcim dlhom pripravujeme svojim deťom budúcnosť, akú si nezaslúžia. Myslíte si, že grécke deti sa svojim rodičom poďakujú, keď budú niesť následky za ich nezodpovedné konanie? Cítili sme, že je už treba zakročiť. Že treba do politiky priniesť zodpovednosť rodičov za svoje deti. Pre deti dokážeme urobiť všetko, to dobre vieme. Dnes je čas urobiť niečo pre ne aj v politike, niečo pre ich budúcnosť. Zverejnili sme výzvu Robíme to pre deti, ku ktorej sa začali pridávať ďalšie a ďalšie ženy a muži, rodičia.
Chceme zobrať politiku z chápadiel moci a zlodejských myšlienok a posunúť ju opäť k ľuďom, k ich konkrétnym trápeniam, v našom prípade k riešeniam, ktoré majú uľahčiť život našich detí. Lebo, či si to chceme priznať, či nie, ich šťastná budúcnosť je naozaj ohrozená. Kým v roku 2010 bola zadlženosť Slovenska 2000 EUR na obyvateľa, dnes je to 5000 EUR a na rok to má byť 6000 EUR.
Preto vznikla iniciatíva Robíme to pre deti a naša strana jej dala priestor 2 týždne pred podaním kandidátok na to, aby mohla kandidovať. Za necelé dva týždne sa pridalo toľko ľudí, že sme mohli zostaviť kandidátku. Tvorí ju 113 žien a 20 mužov. Väčšinou ľudia, ktorí nikdy nerobili politiku.
Strana Slobodné fórum poskytla priestor pre iniciatívu Robíme to pre deti aby sa mohla zúčastniť na voľbách. Strana sa premenovala na „Robíme to pre deti – SF“. Som veľmi potešená, že sa k nám pridali primátorky, starostky, ženy vychovávateľky, zástupkyne vzdelávacích inštitúcií, zdravotníctva, lekárky, sestričky, šéfky rôznych ekonomických inštitúcií, daňové poradkyne, účtovníčky, kozmetičky, podnikateľky, živnostníčky, dámy, ktoré už v živote niečo dokázali.
Veľmi sa teším, že sú to väčšinou viacnásobné mamičky. Je medzi nami veľa žien, ktoré podobne ako vedúca trojka našej kandidátky, majú tri deti. Nie je to náhoda, ženy, matky cítia ohrozenie svojich detí vždy ako prvé. A naše deti sú ohrozené nekompetentným rozhadzovaním peňazí zo štátneho rozpočtu, rozkrádaním a zanedbávaním oblastí dôležitých pre rozvoj a budúcnosť našich detí.
Ženy v politike chýbajú. Ich ľudský prístup, pochopenie a zodpovednosť, s ktorou sa starajú o svoje rodiny. Aj ženy svojou prácou napĺňajú spoločný rozpočet a preto majú hovoriť do toho, kam pôjdu spoločné peniaze.
Veľmi sa teším aj z čísla, ktoré si naša strana vyžrebovala do volieb. Je to číslo 20. Je to pre nás magické číslo. Na čele našej kandidátky je presne 20 žien. Až potom nasleduje prvý muž. Keď sme pri mužoch, tak na našej kandidátke je ich presne 20. Nevyberali sme. Našu kandidátku sme zostavili z tých žien a mužov, čo sa k našej iniciatíve pridali. Jednoducho sa prihlásilo presne 20 mužov. A dnes, keď Vám to píšem, je presne 20. decembra. Bude to naše magické číslo.
Verím a dúfam, že naša kandidatúra bude úspešná. Som presvedčená, že iniciatíva Robíme to pre deti, bude mať na slovenskej politickej scéne úspech. Pozývame do spolupráce všetkých, ktorí chcú pomôcť dostať politiku z osídiel lži a nenávisti, k praktickým problémom našej spoločnosti v prospech našich detí.
Našou kandidatúrou chceme dokázať, že sme na slušnú politiku nerezignovali. Našich 113 žien a 20 mužov prijalo motivačne heslo: Bojujeme, lebo milujeme.

Zuzana Martináková

zdroj:rtpd.sk


pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>