Belousovová: Médiá ignorujú stranu NaS, ide o porušovanie rovnakých podmienok pre strany

nas-anna www.ipolitika.sk

“Dosť bolo káuz, rozkrádania, je na čase, aby do parlamentu prišli ľudia, ktorí povedia, že politika je o nás, o ľuďoch, ktorí žijú týmito problémami. NaS je jediná, ktorá ponúka takúto zmenu cez nových čistých ľudí, a toto je to, o čom budú voľby,” povedala Anna Belousovová. Politiku podľa jej slov ovládajú lobistické finančné skupiny, a tie rozhodujú, kto v médiách bude a kto nie. “Je porušované základné ústavné právo občanov na informácie a právo strán súťažiť v kampani v rovnakých podmienkach.”

Belousovová: Médiá ignorujú stranu NaS, ide o porušovanie rovnakých podmienok pre všetky strany

BRATISLAVA. Líderka strany Národ a spravodlivosť (NaS) a poslankyňa NR SR Anna Belousovová má strach z toho, že predseda Smeru Robert Fico chce vládnuť sám. Vyhlásila to na dnešnej tlačovej konferencii na margo víkendových Ficových vyhlásení, že na kandidátkach nových politických strán sú aj poloblázni, brojleri a dobrodruhovia.

“Ja sa neurážam, ale myslím si, že pán Fico v ošiali túžby po moci zabudol, čo je podstata demokracie. Každý má právo osloviť voličov svojou kandidátkou. Fico urazil aj potenciálnych voličov nových strán. On chce byť jediným kohútom na Slovensku a zabudol, že pri odchode z SDĽ bol tiež malý brojlerík,” zdôraznila Belousovová.

Podľa jej slov ide zo strany šéfa Smeru o nepochopenie princípov demokracie. “Ak takto rozmýšľajú, je to rozmýšľanie boľševistické. Pri takom chorom chápaní demokracie sa obávam, čo by Smer urobil pri nekontrolovateľnej moci,” povedala s tým, že Slovensko by sa nedočkalo stability, ale ohrozená by bola demokracia.

www.ipolitika.sk

Robert Fico tiež po straníckom sneme zadefinoval Smer, SDKÚ, KDH a Most-Híd ako jediné štyri strany, ktoré prichádzajú do úvahy pri vytváraní vlády, lebo majú potrebnú politickú výbavu.

“Čo to je? Vo všetkých týchto stranách sú politici, ktorí sú v politike príliš dlho. Všetky tieto strany majú veľmi podozrivé pozadie financovania a majú kauzy. Nič iné spoločné nemajú, len hrajú divadlo, akí sú navzájom konkurenti, ale v podstate sú dohodnutí, že budú vládnuť spoločne,” tvrdí Belousovová.

Podľa jej slov NaS takúto politickú výbavu nemá a nikdy ju mať nebude. “Dosť bolo káuz, rozkrádania, je na čase, aby do parlamentu prišli ľudia, ktorí povedia, že politika je o nás, o ľuďoch, ktorí žijú týmito problémami. NaS je jediná, ktorá ponúka takúto zmenu cez nových čistých ľudí, a toto je to, o čom budú voľby,” povedala.

Političke sa tiež nepáči nezáujem médií o jej novú stranu. “Každá strana, ktorá predstavovala kandidátku, bola pod záujmom médií. Niektoré mali tlačovú konferenciu aj v priamom prenose, ako strana pani Mojsejovej. My sme poslanci NR SR, predstavujeme kandidátku a zo strany médií je ignorácia. Myslím si, že to nie je náhoda a dokumentuje to stav demokracie,” uviedla.

Politiku podľa jej slov ovládajú lobistické finančné skupiny, a tie rozhodujú, kto v médiách bude a kto nie. “Je porušované základné ústavné právo občanov na informácie a právo strán súťažiť v kampani v rovnakých podmienkach,” uzavrela.

zdroj: nas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>