Ako budú občania dnes voliť, tak budú zajtra žiť

hzds_logo www.ipolitika.sk
autor: Stanislav Háber

27. 12. 2011 - Tri slová charakterizujúce našu súčasnosť ako kríza, chudoba a nezamestnanosť, ktoré boli zhutnenou súčasnosťou pred dvadsiatimi rokmi a sú opäť témou dňa, skloňujú aj odborníci.

www.ipolitika.sk

Tí, ktorí si naštudovali program ĽS-HZDS a ponúkané riešenia na tieto definície našich trápení. Je smutné, že sa vraciame na štartovaciu čiaru roku 1991, kedy vzniklo prvé Vianočné posolstvo z geografického stredu Slovenska z Kremnických baní. A terajšie po dvadsiatich rokoch bude opäť motivované rovnakými slovami charakterizujúcimi opäť prítomnosť Slovákov.
Až tam nás dostal experiment, keď sa do parlamentu v minulých voľbách nedostala strana zakladateľov štátu. Do čias pred vznikom nášho štátu, ktoré boli charakterizované množstvom škriepok a zvád bez ponúkaných riešení. Nik sa o ne ani nepokúšal, naopak, neustále sa všetko škrtilo, stúpala nezamestnanosť, chýbali investície. Dnes je situácia tragickejšia, lebo k vnútornej kríze neschopných strán riadiť štát musíme prirátať dopady vonkajšej krízy.
Nečudo, že odborníci z Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR prví pochopili výhodnosť programu ĽS-HZDS pre ľudí. Prezident Miroslav Gazdík to povedal otvorene na sneme ĽS-HZDS 3. decembra v Ružomberku, keď v prejave zdôraznil, že už skončili časy pokusov a omylov voličov vo voľbách hľadať na Slovensku iné alternatívy za ĽS-HZDS. Dodal, že je veľmi dôležité, akých majú odborári partnerov pri rokovaniach o budúcnosti spoločnosti. A takých partnerov, akých zažili za Radičovej vlády, už pochopiteľne nechcú. To nie je o zhode v postupoch riešení, ale dôležitá je zhoda už v pomenovaní problému.
Gazdík dodal, že v programe ĽS-HZDS našiel množstvo prienikov a cieľov zhodných s KOZ SR. Po jeho vystúpení Vladimír Mečiar odborárom odkázal, že všetko záleží od toho, ako dokážu tieto slová vysvetliť svojim členom. Akú bude mať ĽS-HZDS podporu, od toho sa bude odvíjať ďalšia slovenská budúcnosť. Rozhodnutia, ktoré sa urobia týmito voľbami, budú mať dopad na ďalšie smerovanie Slovenska na ďalších minimálne dvadsať rokov. Ak prezident KOZ SR Gazdík hovoril, že vláda Ivety Radičovej vytiahla rôznymi opatreniami z vrecák občanov 500 eur ročne, tak Mečiarov program hovorí o sanácii zlej situácie bez zvyšovania záťaže občanov. Existujú na to systémové postupy. Záleží však všetko od občanov, akú alternatívu si vyberú.
Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>