Výzva predsedu KSS k občanom: Zachráňme spoločne Slovensko

jozef-hrdlicka_w www.ipolitika.sk

Zachráňme spoločne Slovensko

Situácia na Slovensku je vážna. Takmer 400 tisíc nezamestnaných, z toho 20 percent do tridsať rokov. Každé piate dieťa žije v núdzi. Ľudia stoja na múku a cestoviny aby nehladovali. Po prvý raz za sto rokov budú nové pokolenia žiť horšie ako ich rodičia. Ceny sú ako v západnej Európe, ale mzdy iba pätinové. Len jedno percento našich ľudí je „za vodou“. Totalita súkromného vlastníctva a voľný trh zlyhali. Nezamestnanosť a chudobu neriešila žiadna vláda zmenou neúspešného systému. Preto nemáme na nič peniaze a zaostávame.
Výstavbou štátnych podnikov zabezpečíme každému prácu, kto chce pracovať, aj spravodlivú mzdu, lebo podniky vo verejnom vlastníctve sa neženú za maximálnymi ziskami za cenu vykorisťovania, ale im stačí rentabilnosť. Zisky nebudú odtekať do zahraničia, ale prispievať na životnú úroveň spoločnosti. Na štátny sektor vieme získať pôžičku s nízkym úrokom.

Finančný systém doplníme o štátnu banku a štátnu poisťovňu v záujme konkurencie a plurality. Odzbrojíme tak finančnú moc, ktorú súkromné banky zneužívajú na dosahovanie astronomických ziskov vysokými úrokmi pri pôžičkách a nízkymi úrokmi pri sporení.
www.ipolitika.sk
Cieľom verejného sektoru bude hmotné zabezpečenie sociálneho štátu, čo nie je schopná zabezpečiť iná strana radoby tiež ľavicová.
Zavedieme progresívnu daň (čím vyššie zisky, tým vyššie dane). Dôvodom je zabezpečenie úmernej spoluúčasti súkromného sektoru na výdavkoch želaného sociálneho štátu. Takýto daňový systém sa osvedčil vo viacerých severských štátoch a je spravodlivý.
Vytvoríme skutočnú demokraciu, ktorá nesmie vytvárať priepastné majetkové rozdiely, ale každému musí umožniť dosiahnuť dôstojnú životnú úroveň. Toto my nazývame rovnaké príležitosti.
Na takéto presadzovanie národných a štátnych záujmov má najlepšie predpoklady Komunistická strana Slovenska, pretože nemá zviazané ruky vďačnosťou sponzorom. Len ona sa nebojí zdemokratizovať ekonomiku a urobiť ju zmiešanou. Aby mal náš národ na slušný život a vyvíjal sa dopredu.
28.novembra 2011
Jozef Hrdlička (34),
predseda KSS
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>