Rokovala Republiková rada SMK

mkp www.ipolitika.sk

Strana maďarskej koalície (SMK) chce rokovať so stranou Most-Híd o predvolebnej spolupráci.  „Aj keď berieme na vedomie stanovisko Mostu, že nechcú s nami spolupracovať. Naďalej sme otvorení na prerokovanie možnej volebnej spolupráce ako rovnocenných partnerov. Ich odpoveď čakáme do 10. novembra,“ povedal na tlačovej besede po rokovaní Republikovej rady SMK predseda strany József Berényi.

V záujme SMK je, aby sa vo voľbách maďarské hlasy nestratili ako naposledy v roku 2010. Berényi uznesenie o vôli spolupracovať pred voľbami so stranou Most-Híd pošle predsedovi Most-Híd Bélovi Bugárovi. Most- Híd pritom už ponúkal SMK, aby jej členovia kandidovali na kandidačnej listine jeho strany. „Naši bývalí kolegovia vedeli, že je to pre nás neprijateľné. Chceli tým zakryť, že nechcú s nami spolupracovať,“ vyhlásil Berényi. Podľa neho chce SMK spoločný volebný program a spoluprácu na úrovni partnerov. SMK si podľa Berényiho trúfa na päť percent, ale zároveň priznáva, že do parlamentu sa nemusí dostať ani SMK, ani Most-Híd. „Všetky alternatívy sú otvorené,“ dodal.

www.ipolitika.sk

Podľa predsedu Republikovej rady SMK Gyulu Bárdosa nemôžu prijať ponuku Most-Híd, pretože miesta pre SMK na kandidačnej listine Bugárovej strany bol len marketingový ťah. „Keď niekto ide na kandidátku inej strany, strana ktorá podáva kandidátku, môže hocikoho z kandidátky stiahnuť. Predstavitelia tej strany vedú rokovania po voľbách. Je to o zodpovednosti. Hlas regiónov hovorí o zodpovednom prístupe,“ vyhlásil Bárdos.
Podľa Bárdosa pre SMK je prvoradý záujem občanov, aby SMK získala čo najväčšiu podporu, svoju kandidátku otvorí strana aj pre nečlenov strany. Podmienkou pre kandidátov je súhlas s programom, morálna bezúhonnosť a odbornosť. Kandidovať nemôžu spolupracovníci komunistickej tajnej polície. „Pre SMK je dôležité osloviť voličov na juhu Slovenska bez ohľadu na národnosť. Preto SMK záleží na programe,“ zdôraznil.

Republiková rada za politického koordinátora zvolila podpredsedu strany Pétera Őryho. Ten sľubuje nový recept na predvolebnú kampaň. (Sita)

zdroj: mkp.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>