VÝZVA – VÁŽENÍ OBČANIA, SYMPATIZANTI…

nas kraj kralova www.ipolitika.sk

Strana Náš kraj bola zaregistrovaná 2. septembra roku 2010 ako regionálna a občianska politická strana na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky. 18. septembra tohto roku sa konal ustanovujúci snem strany. Vo svojich programových tézach pretavených do stanov si stanovila úlohu zdynamizovať rozvoj východného Slovenska a priblížiť ho ostatným slovenským regiónom. No postupne sa premeníme na stranu, ktorá bude vyvíjať činnosť v prospech všetkých regiónov na Slovensku. Aby túto úlohu mohla strana Náš kraj naplniť a efektívne rozvíjať politickú činnosť, potrebuje svoje finančné zázemie.

Príjmami strany môžu zo Zákona o politických stranách a politických hnutiach zo 4. februára 2005 byť:

a) príjmy z členských príspevkov,

b) príjmy z darov a iných bezodplatných plnení,

c) príjmy z dedičstva,

d) príjmy z predaja alebo prenájmu jej hnuteľného majetku alebo nehnuteľností,

e) príjmy z úrokov z vkladov jej prostriedkov v bankách,

f) podiely na zisku z podnikania obchodných spoločností,

g) výnosy z cenných papierov verejne obchodovateľných na verejnom trhu,

h) príjmy z pôžičiek a úverov,

i) príspevky zo štátneho rozpočtu (citujúc § 22 bod 1, zo Zákona č. 85/2005 Zb. z.).

 

Politická strana môže mať zo zákona č. 85/2005 aj príjmy z činnosti obchodnej spoločnosti, ktorú strana môže legálne založiť alebo sa stať jej jediným spoločníkom, keď predmetom jej činnosti môže byť len a) prevádzkovanie vydavateľstiev, nakladateľstiev a tlačiarní, b) publikačná a propagačná činnosť, c) výroba a predaj predmetov propagujúcich program a činnosť strany, d) usporadúvanie vzdelávacích a politických akcií, e) výkon správy majetku strany (tamže, § 20 bod 3). Takúto obchodnú spoločnosť postupne vybudujeme.

www.ipolitika.sk

Nateraz sme však začínajúca strana, ktorá má 86 členov. Čo ale značí, že nemôžeme svoju existenciu zakladať na členských príspevkoch. Ani sme nič nezdedili, nevlastníme žiadne nehnuteľnosti a darcovia sú zväčša samotní zakladatelia strany. Nezištných darcov už máme, no nie veľa, ale pevne verím, že postupne budú pribúdať, no zároveň chceme presvedčiť verejnosť na Slovensku, že idea zamedzenia roztvárania regionálnych nožníc je našou úprimnou snahou o spravodlivejší a vyrovnanejší vývoj Slovenska ako celku.

Naši čelní predstavitelia oslovujú prípadných väčších darcov našej strany. Ale my nechceme budovať činnosť našej strany iba na podpore veľkými darcami. Darcami môžete byť i Vy. Darovať akúkoľvek finančnú čiastku na zverejnený účet našej strany na tejto webovej stránke môže hociktorý občan Slovenska.

Každý, komu sa zapáčila myšlienka pôsobenia regionálnej politickej strany na našej politickej scéne, každý, kto verí, že zmena volebného systému prispeje k systémovým zmenám v prospech všetkých regiónov Slovenska, že zmena distribúcie zdrojov v prospech krajov a ich marginálnych území naštartuje žiaduce zmeny, že zavedenie rotácie politických kádrov (nanajvýš dve volebné obdobia v samospráve, no i vnútri našej politickej strany) pomôže zdynamizovať a zefektívniť celý politický systém, každý, kto požaduje stabilizáciu úradníckych kádrov a profesionalizáciu verejnej správy eliminujúc jej povolebnú politizáciu, každý, kto odmieta odstupné pre končiacich politikov, môže podporiť rozvoj našej strany akýmkoľvek finančným príspevkom na účet našej strany.

Podporte chod strany Náš kraj ako prezieraví občania a správcovia svojej krajiny! Podporte financovanie politickej strany týmto novým spôsobom. Svojím malým príspevkom a zároveň bez záväzkov druhej strane, bez vracania politických dlhov svojim ekonomickým a finančným chlebodarcom, bez záväzkov a budúcich verejných objednávok v prospech vopred vybratých firiem! Ak by ste tak učinili, odmeníme sa Vám čoskoro tvorbou politiky vo Váš, no najmä v náš celkový prospech a v prospech našich budúcich generácií. V prospech našich krajov, nášho konkrétneho kraja!

Prešov 18. 10. 2010

Ľuba Kráľová, predsedníčka strany Náš kraj

Číslo účtu strany NK: 1105216005 / 1111

 

zdroj: strana-naskraj.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>